Tax Accounting Specialist

Kelly Services

  • Poznań, wielkopolskie
  • Pełny etat
  • 26 dni temu
Kelly Services, założone w 1946 roku przez William R. Kelly jest międzynarodowym dostawcą rozwiązań HR dla różnego rodzaju klientów biznesowych. Kelly Services realizuje projekty rekrutacyjne w obszarach: Finanse, Księgowość, HR, Sprzedaż i Marketing, IT, Inżynieria. Ponadto oferuje szereg usług, związanych z konsultingiem oraz outsourcingiem pracowniczym.Dla jednego z naszych klientów, poszukujemy obecnie kandydatów na stanowisko:Stanowisko: Tax Accounting Specialist
Lokalizacja: Poznań (100% remote)ZADANIA:
  • comiesięczne przygotowywanie kalkulacji podatku dochodowego,
  • aktywny udział w przygotowywaniu sprawozdania finansowego, wsparcie w przygotowywaniu raportów finansowych na potrzeby zarządcze,
  • rozliczanie podatku VAT oraz uzgadnianie rejestrów VAT w zakresie księgowanych dokumentów,
  • miesięczna kontrola sald kont księgowych oraz uzgadnianie sald na wszystkich kontach,
  • odpowiedzialność za rachunkowość finansową i zamknięcia wyznaczonej spółki,
  • samodzielna analiza i dokumentacja rachunków oraz sprawozdań finansowych,
  • monitorowanie i raportowanie transakcji VAT,
  • kierowanie zewnętrznymi dostawcami usług jako główny kontakt dla audytorów finansowych i podatkowych,
  • proaktywny rozwój i standaryzacja procesów księgowych / systemów księgowych.
WYMAGANIA:
  • ponad 3 lata doświadczenia zawodowego w finansach i księgowości, najlepiej w zakresie działań związanych ze sprawozdaniami finansowymi i podatkami,
  • wykształcenie wyższe na kierunku finanse i rachunkowość/ekonomia lub pokrewne,
  • dodatkowe certyfikaty księgowe będą dodatkowym atutem,
  • bardzo dobra znajomość Ustawy o Rachunkowości - mile widziana także znajomość międzynarodowych standardów rachunkowości (MSSF),
  • znajomość programu SAP R/3 (FI/CO) i aplikacji MS Office - mile widziane,
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (B2/ C1),
  • orientacja na wyniki i asertywność,
  • zorientowanie na pracę zespołową,
  • stała gotowość do rozwoju zawodowego.
OFERUJEMY:
  • Możliwość uczestnictwa w tworzeniu nowych struktur firmy,
  • Możliwość pracy zdalnej (raz w miesiącu wizyta z biurze w Poznaniu),
  • Opiekę medyczną Medicover,
  • Ubezpieczenie na życie,
  • Świadczenia z ZFŚS, dofinansowanie do przedszkola, system kafeteryjny MyBenefit,
  • Pakiet Employee Assistance Program - wsparcie psychologiczne oraz doradztwo prawne i finansowe dla pracowników,
  • Dofinansowanie do posiłków,
  • Możliwość korzystania z obiektu konferencyjno-rekreacyjnego z siłownią mieszczącego się na terenie firmy,
  • Możliwość korzystania z zakupów po preferencyjnych cenach w firmowym sklepiku.
Jeśli ta oferta jest dla Ciebie interesująca, wyślij CV używając przycisku APLIKUJ.
Jednocześnie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.Zawiadomienie dotyczące prywatności
W związku z rekrutacją na to stanowisko, Kelly Services działa w charakterze Podmiotu Zatrudniającego (Employment Business). W razie podjęcia decyzji o złożeniu aplikacji, Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z obowiązującą w Kelly Services.Jako pracodawca stosujący zasadę równych szans, z zaangażowaniem wspieramy aplikacje złożone przez wszystkie osoby posiadające stosowne kwalifikacje, bez względu na rasę, płeć, stopień niepełnosprawności, wyznanie/ przekonania, orientację seksualną lub wiek.Privacy NoticeKelly Services are acting as an Employment Agency in relation to this role. Should you choose to apply, your information will be processed in accordance with Kelly's .As an Equal Opportunities employer we welcome applications from all suitably qualified persons regardless of their race, sex, disability, religion/belief, sexual orientation or age.