Υπάλληλος λογιστηρίου - Εμπορικής διαχείρισης

STA GE HELLAS ΑΕΒΕ

  • Νέα Χαλκηδόνα, Αττικής
  • Μόνιμη
  • Πλήρης Απασχόληση
  • Πριν 16 ημέρες
Ανώνυμη εταιρία βιομηχανικού κλάδου με έδρα στα δυτικά προάστεια της Αθήνας ζητά να προσλάβει υπάλληλο για Λογιστήριο - Εμπορική διαχείριση.Αναζητούμε έναν άνθρωπο εργατικό, πρόσχαρο, και συνεργάσιμο.
Ωράριο ΔΕ-ΠΑ 08:00-16:00Αρμοδιότητες:
  • Τιμολόγηση-Έκδοση παραστατικών και έλεγχος-παρακολούθησή τους
  • Υπόλοιπα και συμφωνίες καρτελών
  • Ταμείο
  • Εμπορική διαχείριση-εξυπηρέτηση πελατών
  • Παρακολούθηση/οργάνωση εισαγωγών-εξαγωγών
  • Καταχώρηση τραπεζικών κινήσεων
  • Καθημερινή αρχειοθέτηση εγγράφων λογιστηρίου
  • Λοιπές εργασίες λογιστηρίου-εμπορικής διαχείρισης
Προσωπικά χαρακτηριστικά:
  • Άριστες επικοινωνιακές ικανότητες & πελατοκεντρικός προσανατολισμός
  • Προγραμματισμός, οργάνωση, μεθοδικότητα
  • Επαγγελματική συμπεριφορά, ομαδικό πνεύμα και ευγένεια
Απαραίτητα Προσόντα:
  • Aπόφοιτος ΙΕΚ / ΤΕΙ / ΑΕΙ σε Λογιστική-Οικονομικά
  • 5ετή προϋπηρεσία σε αντίστοιχο πόστο (ειδικά της τιμολόγησης)
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας (ομιλία-γραφή)
  • Άριστες οργανωτικές δεξιότητες
  • Ευκολία στη μάθηση νέων πληροφοριών
  • Υπευθυνότητα και συνέπεια
Παροχές:
  • Ο κάθε υποψήφιος αξιολογείται μεμονωμένα
  • Ευχάριστο, καθαρό και οργανωμένο περιβάλλον εργασίας και ομαδικής συνεργασίας
  • Εκπαίδευση

Jobfind