Payroll Analyst with Polish

Manpower

  • Česko
  • Trvalý pracovní poměr
  • Plný úvazek
  • Před 16 dny
Do you speak English and Polish and have experience in either HR or Payroll operations? Then definitely read on!JOB DESCRIPTIONYou will be a primary contact for payroll vendors and internal clients from central and eastern Europe. The job is to make sure the received data and their processing are accurate, correct, and correspond to the legislation. Also, daily resolving of different issues, answering questions and reporting to the management takes place in this role.CANDIDATE PROFILEMust-have for this role except fluent English and Polish is also experience in HR or Payroll operations.You need to have a good command of Microsoft Excel.An analytical mindset and experience working internationally will provide you great advantage in performing this job.WE OFFERA possibility to work fully remotely from wherever in the Czech Republic or Poland.Flexible working hours so you can schedule the work according to your own needs.An additional week of vacation so you can have enough rest throughout the year.Several contributions - meals, pension, leisure time.Bonuses for both work and personal anniversaries.

Manpower

Podobné nabídky

  • Mzdový/á účetní / Payroll accountant

    Continental

    • Frenštát pod Radhoštěm, Moravskoslezský
    Co vás čeká: Vedení a komplexní zpracování mzdové agendy pro jednu z lokalit Continental Aktivity spojené se zúčtováním daní Výpočet, zpracování a evidence nemocenských dávek …
    • Před 1 dnem
    • Snadno podejte žádost
  • Senior Software Engineer (back-end Payroll)

    Paylocity s.r.o.

    • Starý Plzenec, Plzeňský
    • Plzeň, Plzeňský
    • 117 000 Kč za měsíc
    Obsah inzerátu: Požadavky: - schopnost plynně číst, psát a mluvit anglicky - 5+ let zkušeností s vytvářením a nasazováním RESTful API pomocí jazyka C# a webových služeb Amazonu, …
    • Před 1 měsícem
  • Financial and Payroll Accountant

    Reed

    • Praha
    Pro našeho klienta, mezinárodní advokátní kancelář působící na českém trhu přes 25 let, hledáme zkušeného kolegu / kolegyni do pražského týmu. V týmu budete spolupracovat a vést ju…
    • Před 14 dny