Υπάλληλος Τμήματος Εξυπηρέτησης Πελατών Εμπορίας-Back Office

Optimal HR

  • Καλοχώρι, Θεσσαλονίκης
  • Μόνιμη
  • Πλήρης Απασχόληση
  • Πριν 2 μήνες
  • Κάντε αίτηση εύκολα
Η Optimal HR Group, για λογαριασμό πελάτη της, μεγάλης εταιρείας εμπορίας πετρελαιοειδών προϊόντων, αναζητά Υπάλληλο Τμήματος Εξυπηρέτησης Πελατών Εμπορίας (Back Office).Σκοπός της θέσης:Ο Υπάλληλος Τμήματος Εξυπηρέτησης Πελατών Εμπορίας προγραμματίζει, συντονίζει και υλοποιεί
τις απαιτούμενες εργασίες, ώστε να παρέχεται υψηλό επίπεδο εξυπηρέτησης προς τους πελάτες
εντός & εκτός της εταιρίας σε όλους τους τομείς ευθύνης του.Αρμοδιότητες:
  • Διαχείριση μείωσης ανοιχτών εισπράξεων
  • Συμφωνία λογαριασμών πελατών
  • Διεκπεραίωση αξιόγραφων – παρατάσεις, αντικαταστάσεις, επιστροφές (κατόπιν αιτήματος των
πωλήσεων * Συγκέντρωση Επιστολών Επιβεβαίωσης Υπολοίπων και ενημέρωση των εμπλεκόμενωντμημάτων * Αποστολή στοιχείων
  • Διευθέτηση θεμάτων πελατών (συντονισμός για ταχύτερη επίλυση αιτημάτων προς αρμόδιες
Διευθύνσεις) * One-stop-shop - Επίλυση θεμάτων πωλήσεων που αφορούν σε εσωτερική γραφειοκρατία
  • Οργάνωση & συντονισμός Επιτροπής Πρατηρίων προς Επαναλειτουργία: Συνεργασία με όλους
τους εμπλεκόμενους (Δ/νσεις Πωλήσεων, Υποστήριξης Πωλήσεων, Τεχνική, Asset) * Ανάπτυξη και επικαιροποίηση της βάσης δεδομένων – έκδοση λίστας πρατηρίων και report –επικοινωνία με όλους τους εμπλεκόμενους * Έκδοση δωρο-επιταγών, δημιουργία συμβάσεων, έλεγχος πληρωμών
  • Καταχώρηση των στοιχείων των πελατών σύμφωνα με τις συμβάσεις τους στα συστήματα της
εταιρείαςRequirementsΑπαραίτητα Προσόντα:
  • Πτυχίο ΑΕΙ Τεχνολογικής ή Θετικής Κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία 2-3 ετών σε θέσεις πωλήσεων, πιστώσεων, λογιστηρίου
  • Καλή γνώση MS Office
  • SAP
  • Επαρκής γνώση Αγγλικής γλώσσας
BenefitsΠαροχές:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο παροχών
  • Σταθερό ωράριο
  • Συμβαση Αορίστου

Optimal HR