Customer Support Specialist

Concentrix

  • Szczecin, zachodniopomorskie
  • 4 300-4 600 PLN miesięcznie
  • Stała
  • Pełny etat
  • 20 dni temu
We power the world's best brands today and into the future.Some call us a global technology and services company . But we're so much more.Human-centered, tech-powered, intelligence-fueled. Every day, we help over 2,000 clients solve their toughest business challenges.We're the game-changers who combine operational excellence and cutting-edge automation to power day-to-day operations of our clients. Acting as a seamless extension of their business, we deliver efficiency and effectiveness where it really counts.We're the strategic thinkers who design fully integrated solutions for our clients, combining innovative thinking, data-driven insights, and sector expertise.Customer Support SpecialistMiejsce pracy: SzczecinJob description:In our new project, we value the unique backgrounds, experiences, and perspectives. We believe everyone deserves a fair shot at success and appreciate the experiences each person brings beyond the traditional job requirements. Even if you're a close but not exactly match with the description, we hope you'll still consider applying.How you will make a difference:
  • Develop an in-depth knowledge of our client's platform.
  • Provide high-quality product support for customers, partnering with them to effectively resolve their issues through email, chat, and phone.
  • Communicate thoughtfully to provide answers to questions for both technical and non-technical end users while also supporting a wide range of technologies.
  • Diagnose software issues and resolve escalated customer complaints engage using established processes.
  • Provide support & guidance on non-technical related questions (e.g: marketing, sales, other e-commerce setup questions)
  • Communicate thoughtfully and effectively with all customers.
  • Document troubleshooting and problem resolution steps.
Requirements:Who You Are:
  • A thoughtful communicator who is excellent at communicating through a variety of channels that require both written and verbal skills.
  • Passionate about creative problem solving for customers and end users.
  • Self-motivated, eager to learn and thrive in a collaborative environment.
  • Capable of adapting quickly to changing priorities
  • Experience with or able to quickly pick-up:
  • Microsoft Office Suite, G-Suite, Google Sheets, PowerPoint, Zendesk, and Salesforce
We offer:
  • Full-time employment contract or civil contract with flexible working hours - the choice is yours!
  • Dive into our comprehensive paid training program and emerge as a customer support legend!
  • Enjoy a rich social package that includes MyBenefit cafeteria, private medical care, and life insurance - because we care about you!
  • Embrace the freedom of work with no dress code - pajamas, anyone?
  • Spread the love and earn extra rewards through our epic employee referral program - because great talent deserves to be rewarded!
Prosimy o dopisanie klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych w procesie rekrutacji.ObserwujWłącz job alert? Co oznacza „Aplikuj szybko”?„Aplikuj szybko” oznacza, że jednym kliknięciem zaaplikujesz na ogłoszenie. Pracodawca otrzyma CV użyte przez Ciebie przy wcześniejszym aplikowaniu lub ostatni dodany przez Ciebie plik w Moje CV. Aby skorzystać z funkcji “Aplikuj szybko” musisz być zalogowany. DrukujPoznajConcentrix19Ponad 400 entuzjastycznych pracowników z ponad 12 krajów pracuje w naszym szczecińskim oddziale, aby zaoferować naszym Klientom najlepsze produkty i usługi. Jeśli szukasz szansy na rozwój i wykorzystanie Twoich umiejętności, to jest to miejsce dla Ciebie. Planujemy zrobić coś wielkiego i szukamy zmotywowanych i kreatywnych ludzi do działania.Wierzymy w bohaterów dnia codziennego. Tych, którzy mają odwagę podążać za swoją pasją i którzy mają siłę i determinację, by realizować swoje marzenia.Właściciele małych firm znajdują się w centrum naszych działań, dlatego tworzymy skuteczne i łatwe w użyciu rozwiązania finansowe, aby pomóc im w prowadzeniu działalności. Dzięki mentalności założycieli i nastawieniu "team-first" nasze zróżnicowane zespoły w Europie, Ameryce Południowej i Stanach Zjednoczonych współpracują ze sobą, aby właściciele małych firm, z którymi współpracujemy, mogli odnosić sukcesy, robiąc to, co kochają.Poszukujemy energicznych, zorientowanych na klienta profesjonalistów do udziału w projekcie realizowanym dla naszego klienta z możliwością zatrudnienia w pełnym wymiarze godzin.ObserwujWłącz job alert? Co oznacza „Aplikuj szybko”?„Aplikuj szybko” oznacza, że jednym kliknięciem zaaplikujesz na ogłoszenie. Pracodawca otrzyma CV użyte przez Ciebie przy wcześniejszym aplikowaniu lub ostatni dodany przez Ciebie plik w Moje CV. Aby skorzystać z funkcji “Aplikuj szybko” musisz być zalogowany.

Praca.pl

Podobne oferty pracy

  • Customer Support Specialist with German

    Manpower

    • Szczecin, zachodniopomorskie
    • 6 500 PLN miesięcznie
    Manpower (Agencja zatrudnienia nr 412) to globalna firma o ponad 70-letnim doświadczeniu, działająca w 82 krajach. Na polskim rynku jesteśmy od 2001 roku i obecnie posiadamy prawie…
    • 4 dni temu
  • Customer Support Specialist with German

    Manpower

    • Szczecin, zachodniopomorskie
    • 6 500 PLN miesięcznie
    Zakres obowiązków: Obsługa zapytań klientów niemieckojęzycznych Pomoc klientom w rozwiązywaniu wszelkich pojawiających się problemów w ramach wsparcia technicznego (rozmowa tele…
    • 4 dni temu
  • Customer Support Specialist with German

    Manpower

    • Szczecin, zachodniopomorskie
    • 6 500 PLN miesięcznie
    Manpower (Agencja zatrudnienia nr 412) to globalna firma o ponad 70-letnim doświadczeniu, działająca w 82 krajach. Na polskim rynku jesteśmy od 2001 roku i obecnie posiadamy prawie…
    • 4 dni temu