Customer Support Specialist with German

Concentrix

  • Szczecin, zachodniopomorskie
  • Stała
  • Pełny etat
  • 27 dni temu
Customer Support Specialist with GermanMiejsce pracy: SzczecinJob description:
  • Handling incoming calls in German.
  • Handling app.
  • Registering customer requests and building the right relationship with them.
  • Diagnosing and resolving accepted requests.
  • Entering data into the system.
  • Ensuring high quality of customer service.
Requirements:
  • Fluency in German and feeling comfortable speaking and writing in English.
  • Communication skills and attitude towards working with people.
  • High personal culture and customer orientation.
  • Positive attitude to work.
We offer:
  • Full-time employment contract.
  • Paid training to prepare for work.
  • Rich social package (MyBenefit cafeteria, private medical care, life insurance).
We kindly inform you that only selected candidates will be contacted.
If interested, please send your application using the apply button.APPLYING FOR A JOBProsimy o dopisanie klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych w procesie rekrutacji.

Praca.pl

Podobne oferty pracy

  • Customer Support Specialist with German

    Manpower

    • Szczecin, zachodniopomorskie
    • 6 500 PLN miesięcznie
    Manpower (Agencja zatrudnienia nr 412) to globalna firma o ponad 70-letnim doświadczeniu, działająca w 82 krajach. Na polskim rynku jesteśmy od 2001 roku i obecnie posiadamy prawie…
    • 4 dni temu
  • Customer Support Specialist with German

    Manpower

    • Szczecin, zachodniopomorskie
    • 6 500 PLN miesięcznie
    Zakres obowiązków: Obsługa zapytań klientów niemieckojęzycznych Pomoc klientom w rozwiązywaniu wszelkich pojawiających się problemów w ramach wsparcia technicznego (rozmowa tele…
    • 4 dni temu
  • Customer Support Specialist with German

    Manpower

    • Szczecin, zachodniopomorskie
    • 6 500 PLN miesięcznie
    Manpower (Agencja zatrudnienia nr 412) to globalna firma o ponad 70-letnim doświadczeniu, działająca w 82 krajach. Na polskim rynku jesteśmy od 2001 roku i obecnie posiadamy prawie…
    • 4 dni temu