Księgowy/a

LeasingTeam

  • Warszawa, mazowieckie
  • Stała
  • Pełny etat
  • 15 dni temu
Zakres obowiązków:
  • prowadzenie ewidencji księgowych i uzgadnianie kont księgi głównej,
  • przygotowanie kalkulacji podatkowych będących podstawą do sporządzenia deklaracji podatkowych VAT i CIT, uzgodnienia raportów VAT z zapisami na kontach,
  • potwierdzanie i uzgadnianie sald z kontrahentami;
  • nadzór nad poprawnością działania systemów informatycznych w zakresie wymogów związanych z VAT, zgłaszanie i monitorowanie problemów, modyfikacji i usprawnień w systemie,
  • udział w zamykaniu okresów sprawozdawczych,
  • wsparcie w tworzeniu nowych procedur, aktualizacja i weryfikacja istniejących (również w języku angielskim),
  • sporządzanie raportów i sprawozdań na rzecz GUS, NBP oraz na potrzeby wewnętrzne,
  • prowadzenie ewidencji środków trwałych,
  • księgowanie i wyliczenia rezerw, wycen walutowych, podatku odroczonego, rozliczeń międzyokresowych kosztów itp.
Oczekiwania:
  • wykształcenie wyższe kierunkowe (ekonomia, finanse, rachunkowość),
  • minimum 6 letnie doświadczenie pracy w księgowości lub kontrolingu (doświadczenie w spółce leasingowej lub najmu długoterminowego będzie dodatkowym atutem),
  • wysokie zdolności analityczne oraz bardzo dobra znajomość MS Excel (MS Access mile widziany),
  • mile widziana znajomość SAP oraz doświadczenie przy wdrożeniach systemów,
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie,
  • dobra znajomość ustawy o rachunkowości oraz przepisów podatkowych (w szczególności CIT i VAT),
  • umiejętność pracy pod presją czasu,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • bardzo dobra organizacja pracy, samodzielność oraz umiejętność rozwiązywania problemów,
  • umiejętność zarządzania projektami.
Oferta:
  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • możliwość rozwoju zawodowego w ramach systemu szkoleń,
  • elastyczne godziny pracy,
  • praca hybrydowa,
  • dofinansowanie do wypoczynku,
  • bogato wyposażone zaplecze socjalne,
  • super lokalizacja przy Wyścigach Konnych,
  • wspaniała i niepowtarzalna atmosfera.

LeasingTeam