Sociální pracovník/sociální pracovnice

Mestska cast Praha 6

  • Praha 6
  • 30 000 - 45 000 Kč za měsíc
  • Plný úvazek
  • Před 23 dny
v souladu s ust. § 7 zákona č. 312/2002 Sb. Sb., o úřednících územních samosprávných celků a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa úředníka/úřednicesociální pracovník/sociální pracovnicePlatové zařazení: Platový tarif v 11. platové třídě je stanoven ve výši od 25 280 do 37 170 Kč a bude určen podle délky praxe, doby péče o dítě a doby vojenské základní (náhradní) služby, osobní příplatek může být poskytnut až do výše 37 170 Kč.Co Vám nabídneme ještě:
  • pružnou pracovní dobu
  • 5 týdnů dovolené
  • 3 „sick days“
  • Další dny volna Vám dáme například na zařízení osobních záležitostí, doprovod Vašeho prvňáčka v jeho první školní den aj.
  • benefity v hodnotě minimálně 30 tisíc Kč ročně (plně hrazené e-stravenky 100 Kč, roční kupón MHD na území hl. m. Prahy, příspěvek na penzijní připojištění aj.)
Budete v opravdu příjemném pracovním prostředí kousek od zastávek Dejvická a Hradčanská, načerpáte zkušeností ve veřejné správě, postaráme se o Vás při adaptaci a po zkušební době se můžeme domluvit na práci z domova, případně dalších možnostech sladění práce s Vaším osobním a rodinným životem.
  • Nabídneme Vám také zajímavé možnosti vzdělávání.
  • Děti Vám pomůžeme umístit do naší dětské skupiny, která je opravdu v krásném a klidném prostředí, navíc je certifikovanou „Školkou v pohybu“.
  • Pro dny volna pro Vás máme možnost rekreace v jedné z nejkrásnějších lokalit u Slapské přehrady.
Jak si představujeme Vás:náplň Vaší práce (příklady požadovaných prací):
  • Provádíte šetření v rodině, bydlišti dítěte a škole, pracovišti dítěte, dále ve zdravotnickém, školském zařízení, získáváte informace o dítěti a jeho rodině, spolupracujete s jinými státními orgány a obecními úřady.
  • Navrhujete soudu vydání předběžného opatření o umístění nezletilého dítěte do náhradní výchovy, účastníte se potřeby výkonu rozhodnutí.
  • Navrhujete a provádíte výchovná opatření (napomenutí, dohled omezení) a sledujete jejich účinnost.
  • Podáváte návrhy na zahájení soudního řízení ve věcech ústavní výchovy, zbavení (omezení) rodičovských práv.
  • Podáváte návrhy na zahájení trestního stíhání rodičů (osob zodpovědných za výchovu dítěte) při podezření na spáchání trestného činu proti dítěti.
  • Nejméně jednou za tři měsíce navštěvujete dítě, kterému byla nařízena ústavní výchova nebo uložena ochranná výchova a rovněž jeho rodiče.
  • Zastupujete dítě v postavení poškozeného v trestním řízení.
  • Podáváte podněty ke zrušení pěstounské péče.
  • Pořádáte případové konference.
Bližší informace poskytne: Mgr. Dagmar Šobíšková, vedoucí oddělení péče o děti a rodinuTelefon: 220 189 611Požadované vzdělání:
  • vysokoškolské vzdělání získané studiem v bakalářském, magisterském studijním programu zaměřeném na sociální práci, sociální politiku, sociální pedagogiku, sociální péči, sociální patologii, právo nebo speciální pedagogiku, nebo resocializační a penitenciární pedagogika, nebo
  • vyšší odborné vzdělání v oborech vzdělání zaměřených na sociální práci a sociální pedagogiku, sociální pedagogiku, sociální a humanitární práci, sociální práci, sociálně právní činnost, charitní a sociální činnost.
Požadované znalosti a dovednosti:
  • schopnost samostatného rozhodování, řešení problémů, kooperace
  • vítána praxe v sociální oblasti, znalost zákon 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí a souvisejících předpisů
  • velmi dobré komunikační schopnosti, včetně dobré vyjadřovací schopnosti v písemném i mluveném projevu v českém jazyce
  • schopnost otevřít komunikaci, dávat informace a vjemy do souvislostí, rozpoznat vznik problému a určit jeho příčiny a důsledky
  • řidičské oprávnění pro řízení motorových vozidel sk. B vítáno
  • vítána úspěšně složená zkouška podle vyhlášky č. 512/2002 Sb., o zvláštní odborné způsobilosti, pro výkon správních činností při sociálně-právní ochraně dětí (povinnost složit zkoušky do 18 měsíců od uzavření pracovního poměru, případně předložit doklad o uznání rovnocennosti vzdělání).
Předpoklady pro vznik pracovního poměru úředníka stanoví § 4 zákona č. 312/2002 Sb.:- státní občan ČR, popř. fyzická osoba, která je cizím státním občanem a má v ČR trvalý pobyt- dosažení věku 18 let- způsobilost k právním úkonům- bezúhonnost- ovládání českého jazyka.Úplné znění oznámení o výběrovém řízení naleznete na www.praha6.cz - Úřední deska - Volná pracovní místa nebo na www.praha6.cz - Menu - Volná pracovní místa:https://www.praha6.cz/kariera/kariera_269904787_69213.htmlPokud Vás nabídka zaujala, budeme se těšit na Vaši přihlášku, která je podmínkou pro zařazení a účast ve výběrovém řízení. Výčet náležitostí přihlášky a k ní požadovaných ověřených dokladů, včetně způsobu jejího podání, naleznete v úplném znění oznámení o vyhlášení výběrového řízení.Přihlášku s požadovanými doklady je nutno doručit v uzavřené obálce tak, aby ji vyhlašovatel obdržel nejpozději dne 05.06.2024 v podatelně Úřadu městské části Praha 6, Československé armády 601/23, Praha 6. Přihlášku lze podat rovněž elektronicky prostřednictvím datové schránky městské části: bmzbv7cNa obálku (do předmětu) prosím uveďte: NEOTEVÍRAT - výběrové řízení - OSPOD

SuperKariera