Odborný/á asistent/ka se zaměřením na ruský jazyk na katedře slavistiky

Ostravská univerzita v Ostravě

  • Ostrava, Moravskoslezský
  • Plný úvazek
  • Před 26 dny
Pracovní příležitostiOdborný/á asistent/ka se zaměřením na ruský jazyk na katedře slavistikyDěkan Filozofické fakulty Ostravské univerzity vypisuje výběrové řízení, j. č. OU-52481/25-2024, na obsazení akademického pracovního místa:
  • odborný/á asistent/ka se zaměřením na ruský jazyk na katedře slavistiky
Kdy vás u nás přivítáme?
  • 1. října 2024 nebo dle dohody
Předpokládaný úvazek:
  • 25 %;
  • v rámci interních pravidel OU je pracovní poměr uzavřen na dobu určitou - v případě oboustranné spokojenosti se pracovní poměr prodlužuje.
Jazyk, ve kterém bude výběrové řízení vedeno:
  • český
Mzdové podmínky:
  • dle Vnitřního mzdového předpisu OU
Náplň práce:Odborný asistent:
  • zajišťuje výuku v bakalářských a magisterských studijních programech (včetně vedení a oponování závěrečných prací) a podílí se na rozvoji těchto studijních programů;
  • v případě schválení vědeckou radou fakulty se odborný asistent podílí na zajišťování doktorských studijních programů;
  • aktivně se podílí na tvůrčí činnosti (zejména formou samostatného řešení složitých výzkumných a vývojových úkolů, aktivní publikační činnosti v recenzovaných časopisech, účastí na vědeckých konferencích a odborných setkáních, prezentací výsledků tvůrčí činnosti);
  • podílí se na třetí roli univerzity zejména formou popularizace tvůrčí činnosti, na administrativě spojené s vykonávanou činností a na samosprávě univerzity.
Kvalifikační a jiné předpoklady:
  • ukončené vysokoškolské vzdělání II. stupně v oboru ruské filologie;
  • ukončené vysokoškolské vzdělání III. stupně v oboru ruské filologie nebo v oboru slovanské filologie se zaměřením na ruštinu;
  • předpoklady pro pedagogickou činnost v daném oboru;
  • odpovídající vědecká a publikační činnosti v oboru;
  • zkušenosti se zapojením do grantových a vědeckovýzkumných projektů;
  • zkušenosti s překladem odborných textů a simultánním/konsekutivním tlumočením výhodou;
  • mezinárodní výzkumný profil: „R2 - Recognized“;
  • znalost anglického jazyka, min. na úrovni B2 Evropského referenčního rámce pro jazyky;
  • znalost českého jazyka, min. na úrovni C1 Evropského referenčního rámce pro jazyky;
  • výborné komunikační dovednosti;
  • samostatný, odpovědný a kreativní přístup k práci;
  • morální a občanská bezúhonnost.
Co nabízíme?
  • 8 týdnů dovolené za kalendářní rok;
  • možnost příležitostné práce z domova;
  • možnost dalšího osobního i profesního rozvoje prostřednictvím celé řady kurzů vedoucích ke zvyšování kompetencí;
  • možnost využití služeb univerzitní knihovny zdarma;
  • podporu sportovních aktivit prostřednictvím zaměstnaneckého programu MultiSport;
  • firemní školku Elánek;
  • příjemné pracovní prostředí a zázemí stabilního zaměstnavatele
  • a mnoho dalšího...
Požadované dokumenty (v českém jazyce):
  • profesní životopis s přehledem dosavadní praxe;
  • přehled publikační činnosti;
  • motivační dopis;
  • podepsaný
4,03 MB * kontakt (e-mail, telefon) na dvě osoby, které mohou ústně podat reference;
  • kopie dokladů o dosaženém vysokoškolském vzdělání II. a III. stupně.
Žádáme zájemce o výše uvedenou pozici, aby nejpozději do 13. června 2024 (včetně) zaslali požadované dokumenty v elektronické podobě na adresu: .První kolo výběrového řízení proběhne posouzením zaslaných materiálů. Do druhého kola budou pozváni pouze vybraní uchazeči.Vyhlašovatel je oprávněn bez uvedení důvodů výběrové řízení zrušit nebo nevybrat žádného z uchazečů.Kontakt:Ostravská univerzita
Personální oddělení Filozofické fakulty